Solus registr dlužníků

Půjčky na ruku

Možná jste se s ním již někdy setkali, a pokud interně, rozhodně ne s radostí. SOLUS je asociace společností, které se pohybují ve finančním sektoru a jako takové se rozhodli prosazovat politiku takzvaného „odpovědného úvěrování“. To vlastně znamená, že tyto společnosti hodlají díky registru dlužníků bránit své klienty proti předlužování, stejně tak chránit věřitele proti neschopnosti splácet.

Solus registr dlužníků

Solus registr dlužníků zaznamenává veškeré problémové splátce dluhů, půjček a úvěrů. Je proto příhodné veškeré půjčky splácet spolehlivě a svědomitě, neboť pokud výrazně porušíte smlouvu o splácení půjčky, můžete se ocitnout na tomto seznamu. Díky tomu můžete mít do budoucna problémy s vyřízením nové půjčky. Přitom do sdružení patří mnoho společností, které tímto mezi sebou spolupracují a vyměňují si informace o dlužnících.

Solus registr dlužníků a jeho typy

Společnost SOLUS, kromě různých dalších aktivit, sestavuje dva registry dlužníků, které jsou rozděleni dle právních předpisů rozlišujících účastníky finančních oblastí.

  1. SOLUS registr dlužníků zahrnující fyzické osoby, takže nepodnikatele - Registr FO.
  2. SOLUS registr dlužníků zaznamenává podnikatele a právnické osoby - Registr IČ.

Pouze bič? Ne, i ochrana svědomitých

Solus registr dlužníků není pouze o efektivnějším vymáhání dluhů z dlužníků. Solus registr slouží hlavně na ochranu právě takových spotřebitelů, kteří dovedou naplňovat své závazky vůči věřiteli a splácet úvěr.

Kdo je členem SOLUS?

A nakonec vhodná informace o členech sdružení SOLUS, tedy těch u kterých můžete čekat registr dlužníků. Jedná se o společnosti:

Ovšem členem SOLUs jsou i hlavní operátoři v ČR: Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone.